PERVARİ ÖZEL KARAKOVAN BALI 500 GRNURBAL ŞİFA MERKEZİ

 
  • PERVARİ ÖZEL KARAKOVAN BALI 500 GR

PERVARİ ÖZEL KARAKOVAN BALI 500 GR

95.00 TL

DÜNYACA MEŞHUR HER DERDE DEVA DOĞA HARİKASI SİİRT PERVARİ ÖZEL KARAKOVAN BALI

 
Sepete Ekle
 

Siirt Pervari Herekol Dağ Karakovan Balı 500 gram


 

Ürün İçerik : %100 Saf Özel Karakovan Balı

 

Ürün Yöresi : Özel Üretim Güneydoğu Anadolu Bölgesi

 

Ürün kullanım : Her gün istenildiği kadar tüketilir

 

Ürün Formu : Süzme Bal

 

Ürün Ambalajı : Emniyet bandlı özel kavanoz

 

Ürün miktarı : Net = 500 gr

 

Son kullanım tarihi : Kutu üzerinde son kullanma tarihi yazmaktadır

 

Ürün saklama şekli :

 

Serin ve kuru yerde, ağzı kapalı hava almayacak bir şekilde, ısı ve güneş ışınlarından koruyarak muhafaza ediniz

 

Ürün paketleme ve sevkiyat : 
 

Tüm ürünlerimiz ısı, nem, rutubet olmayan ortamlarda muhafaza edilmekte olup, özenle paketlenerek gönderilmektedir

 

Özellikleri ;

 

KARAKOVAN BALI NEDİR : 

 

Karakovan Balı hiç bir ışık görmeden arıların doğa ile çalışarak bize sundukları hakiki bir nimettir. Karakovan Balında insan olmaz. Doğa olur, Tabiat olur, Arı olur. İnsan müdahale etmez. Karakovan Balında arıcının görevi sadece balı dağlarda ayılardan korumaktır. Karakovan Balı; bir arıcı, bir insanoğlu çalışması değildir. Karakovan Balı; o yıl yağan yağmurun, o yıl açan çiçeklerin, o yıl çalışan arıların, o yıl olan iklimin bir ürünüdür. Eğer o yıl iklim bozuksa, çiçekler bal yapma zamanında yetersizse Karakovan Balı ya az olur ya da olmaz. Karakovan Balı doğanın, tabiatın bize sunduğu bir nimettir. Karakovan Balı insanoğlunun isteği dışında arıların ve tabiatın bir çalışmasının sonucudur. Karakovan Balının ortasında balmumu olmaz. Karakovan balı şekilsiz olur. Karakovan Balı katkı içermez. Karakovan Balı katkı şekerini bilmez. Karakovan Balı tamamıyle natureldir. Karakovan Balı tamamıyle yenir.  Karakovan Balı balların efendisidir. Siirt Pervari de yüksek rakımlardaki Karakovan Petek balı özel üretimdir. İnsan eli değmemiş saf, hakiki baldır. 

 

ÖZEL KARAKOVAN SÜZME BALI :

 

Özel Karakovan Petekleri toplandıktan sonra tesisimize gelir ve bizim müdahalemizde peteklerinden ayrıştırılarak süzme durumuna getirilir. Süzme durumuna getirilirken HMF değeri yükseltilmeden geleneksel yöntemler yeni teknoloji ile birleştirilerek tarafımızca yapıldığından tamamıyle saf ÖZEL BİR KARAKOVAN BALI ortaya çıkar. Karakovan Süzme Balı Karakovanın özüdür, hülasasadır, ekstrakıdır, çiçeklerin, doğanın, iklimin bir sonucudur, Lezzetidir, Hayatıdır....

 

 

Siirt Pervari Karakovan Balı, Arıların ; arıcı eli değmeden Siirt Pervari'nin normal karakovan mıntıkası dışında  daha yüksek rakımda ağaç oluklarına, kayaların arasına yaptıkları nektarı oldukça yüksek ve nadir çiçeklerden topladıkları - ÖZEL KARAKOVAN - balıdır. Ortasında balmumu yoktur. Tamamıyle natureldir. İnsan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır. Şeker (Glikoz) oranı % 0’dır.

 

Balın nitelikleri; içindeki maddeler itibariyle, alındığı başlıca kaynaklara bağlı olmak üzere, az veya çok değişebilir. Ancak balın kalitesini ortaya koyan en önemli etken ise Balın Nektarıdır (balözü).

 

Bir besin maddesi olarak büyük öneme sahip balın değeri son derece yüksektir. 100 gram bal, ortalama 325 kalori sağlar ve bu yönüyle, ihtiyacı fazla olan her yaştan kişi için ideal bir besin maddesidir. Balın beslenmedeki benzersiz önemini sağlayan ise, içerdiği kalsiyum, fosfor, demir, potasyum, magnezyum, sodyum, kükürt, iyot gibi minerallerle; pantotenik asit, B1, B2, B6, C ve K vitaminlerle bazı enzimleri içeren zengin yapısıdır. 

 

Balarıları, 10 peteği doldurabilmek için, 100.000 km. kanat çırpmakta ve yaklaşık 100.000.000 çiçeğin nektarını emmektedirler. 

 

Yarım kilo bal için arıların, çiçeklere 37.000 kere gidip gelmeleri gerektiği hesaplanmıştır. Arılar, bir bal peteğini doldurmak için, senede 17 milyon mil yol katederler.

 

Bal, bütün yiyeceklerin en safıdır. Kaliteli bir balın içinde her ne şekilde olursa olsun kesinlikle bakteri bulunmaz ve üremez. Ancak bu yazılanların hepsi HAKİKİ, KATIŞIKSIZ, SAF, TAMAMIYLE ARILARIN ÜRETTİĞİ VE  BOL ÇİÇEK NEKTARLI BİR YÖREDE ÜRETİLEN HAKİKİ BALLAR İÇİNDİR. 

 

Hakiki bala da üretim aşamasında herhangi bir müdahaleye maruz kalmadan üretildiği ve altı ay kapalı kalıp topluiğne başı kadar bir aydınlık görmediği için kapalıkovan balı yani KARAKOVAN BALI denir. Siirt Pervari’nin nektarı oldukça yüksek 1200’e yakın çiçeğinden karakovan balını toplayan, özel yetiştirilmiş Kafkas Arılarıdır. 

 

Kafkas arıları; hortumları uzun olduğundan çiçekteki tüm balı ve tüm nektarı alır. Karakovan Balı'nın ortasında balmumu yoktur. Tamamıyle natureldir. Peteği olduğu gibi yenir. İnsan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır. Şeker hastalarının dahi yiyebilecekleri; Katışıksız, %100 saf, glikoz içermeyen, naturel, özel, her derde deva doğa harikası hakiki Karakovan balıdır. Ticari Glikoz oranı  % 0’dır.

 

 

Nurbal Şifa Merkezi olarak sattığımız Özel Karakovan Balı son mahsül üretimi Siirt Pervari Herekol Dağı Bölgesi %100 Saf, hiç bir katkı içermeyen, %100 Özel Karakovan Balıdır

Havale / EFT (%4) :91.20 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır