Makaleler » SAĞLIK BİLGİLERİ » CANDİDA ALBİCANS MANTARININ ZARARI

 
 
resimKonu
 
Candida albicans herkes içinde mevcut olan maya tipi  bir mantardır. Candida mantarlarının 200?e yakın çeşidi vardır. Bunların en tehlikelisi Candida Albicans?tır.Modern yaşamın illet rahatsızlıklarından biri olarak kabul edilir....
 

CANDİDA ALBİCANS MANTARININ ZARARI

Candida albicans herkes içinde mevcut olan maya tipi  bir mantardır.

Candida mantarlarının 200’e yakın çeşidi vardır. Bunların en tehlikelisi Candida Albicans’tır.

Modern yaşamın illet rahatsızlıklarından biri olarak kabul edilir. İnsan barsak florasında milyarlarca faydalı ve faydasız bakteriler ve mantarlar yaşar.

Sağlıklı bir bünyede faydalı dost bakteriler Candida mantarının harekete geçmesine, vücuda zarar vermesine izin vermez ve hem onu hem de diğer tüm zararlı bakterileri ve mantarları kontrol altında tutar. Ama Candida mantarı sinsi bir şekilde bekler.

Gelişigüzel antibiyotik kullanımı, sağlıksız yapılan diyetler, bayanlarda doğum kontrol hapları kullanımı, troid hastalıkları, bağışıklık sisteminin zayıflaması,  bozulan barsak florası, fazla tatlı tüketimi, karaciğer bozuklukları, sürekli alkol tüketimi, beslenme bozuklukları gibi durumlar Candida Albicans mantarını güçlendirir, harekete geçirir ve kontrolsüz bir şekilde hızla ve fazlaca çoğalarak bağışıklık sistemini ele geçirmeye başlar.

Candida pençe şeklindeki parmaklarını bağırsak duvarının dokusuna geçirerek orada tutunur ve bir kere tutunduktan sonra ince ve kalın bağırsakta doku hasarına neden olur.

Bu hasar sonucu yenilen gıdalar sindirilemeden bağırsak duvarından geçer ve toksinler kana karışarak besin alerjileri ortaya çıkar. Belirsiz cilt hastalıklarının ortaya çıkması,

Alerjik durumlar ve alerji ataklarının artması, ağızda pamukçuk, devamlı bir şişkinlik ve gaz hali, IBS, kilo artışı, sinirli bir bünye, diş çürümeleri, ağız kokması, tırnak mantarları, anüs kaşıntıları, devamlı seyreden küçük öksürükler, önlenemez bir tatlı isteği, uyku bozuklukları, halsizlik, kabızlık, karamsarlık, gelecek kaygısı gibi süregelen durumlar, kadınlarda vajinal enfeksiyon halleri, Candida Albicans mantarının gelişip vücudu ele geçirmeye başlama sinyalleri olabilir.

Bu sinsi yaşayan illet canavarın durdurulması kaçınılmazdır.

Bunun için tatlı tüketimini kesmek , vücut asidini düşürmek, kırmızı Et yememek, alkol kesinlikle kullanmamak, karbonhidrat içeren gıdaları azaltmak bu mantarı baskılamak için başlangıç sayılabilir.

Ayrıca naylon içeren giysiler giyilmemeli, giysiler pamuklu olmalı ve kaynatarak yıkanmalı, sıvı PH uyumlu sabunlar ve duş jelleri kullanmalıdır.

 

Kaynak : Selahattin Tuştaş / Fitoterapist / Nurbal Şifa Merkezi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.organikmunzurbal.com sitesindeki tüm yazılar haklarıyla birlikte yasal koruma altındadır. 5070 sayili Elektronik Imza Kanunu ve 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri kanunu geregince; siteye ait içerigin hak sahibi ya da sahiplerinin yazili izni alinmaksizin kopyalanmasi, yayinlanmasi ve dagitilmasi yasaktir. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanin öngördügü tüm sorumlulugu kabul etmis sayilir. Kaynak gösterilmeden alınan tüm yazılar hukuki süreç doğurur.

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4